PASITAIKANČIOS PROBLEMOS SU GELINIAIS LAKAIS.
PATARIMAI KAIP JŲ IŠVENGTI.
Jau daugiau nei keleri metai nagų lakavimas su geliniais lakai išlieka populiariausių procedūrų, atliekamų grožio salonuose, sarašuose. Tiek pat laiko diskutuojama ar geliniai lakai yra gerai ar blogai, saugu ar nelabai. Šiame straipsnyje apžvelgsime problemas, kurios gali iškilti dirbant su geliniais lakais bei trūkumus, kurie, deja, egzistuoja, nešiojant gelinį laką ant savo nagų. Remiantis garsiausių pasaulio kompanijų, gaminančių profesionalias priemones geliniam nagų lakavimui, patirtimi ir rekomendacijomis pabandysime aptarti kaip tokių problemų išvengti.
1. Gelinio lako spalva nublunka t. y. tampa ne tokia sodri ar ryški. Reikia pripažinti, kad gelinio lako spalvai didelę įtaką turi ultravioletiniai spinduliai. Taigi, jei kaitinatės saulėje, jei mėgaujatės soliariumo procedūromis, galite tikėtis, kad gelinis lakas daugiau ar mažiau nubluks.
Jei nagai nulakuoti geliniu laku reikėtų vengti chloruoto vandens ir sūraus jūros vandens. Šie veiksniai blukina ne tik plaukų bet ir gelinio lako spalvą. Dažnai kuo spalva šviesesnė tuo labiau ją blukina saulė, UV spinduliai, chloruotas ar sūrus vanduo.
2. Gelinis lakas ant nagų gali pakeisti spalvą. Įdegio kremai arba įdegio stiprikliai dažnai būna šios problemos atsiradimo priežastimi. Taigi, reikėtų saugoti nagus nuo soliariumo procedūroms skirtų emulsijų arba kremų, turinčių gydomųjų savybių arba buityje naudojamų valymo priemonių, pastų, šveitiklių. Visus namų ruošos darbus rekomenduojama atlikti su apsauginėmis pirštinėmis. Jei to nedarysite, galite tikėtis, jog gelinio lako spalva pasikeis.
Gelinis lakas pakeis ant nagų spalvą tuo atveju, jei manikiūrininkė gelinio lakavimo metu naudoja ne vienos kompanijos, bet įvairių kompanijų produktus. Pvz.: skystis nagų nuriebalinimui vienos firmos, gelinio lako apatinis sluoksnis antros firmos, gelinis lakas trečios fiormos, o skystis lipnaus gelio sluoksnio pašalinimui dar ir ketvirtos firmos. Tuomet ilgalaikio blizgesio ir spalvos sodrumo neverta tikėtis!
3. Jei žmogus, kuriam nagai padengti geliniu laku, vartoja vaistus reikia žinoti, kad medikamentai keičia kūno chemines savybes, tuo pačiu ir nago chemines savybes. Atibiotikai ir daugelis kitų vaistų gali sukelti problemas klientui, kuris anksčiau su tomis nagų problemomis nesusidūrė. Neštumas gali sukelti produkto “atšokimus” nuo nago plokštelės, nors iki neštumo ta moteris su tokiomis problemomis nesusidūrė.
4. Jei nagai neblizga arba atrodo tarsi lipnūs, minkšti – tai problema, kuri atsiranda neteisingai pašalinus lipnųjį gelinio lako sluoksnį. Kiekvienam nagui nuvalyti reikia naudoti atskirą tamponėlį ir itin kruopščiai nuvalyti visą nago paviršių. Jei vienu tamponėliu nuvalomi visi nagai, atsiranda tikimybė, kad lipnaus sluoksnio pateks ant kito nago ir jis neblizgės. Būtina valyti su specialiu tirpalu, skirtu lipnaus gelio sluoksnio nuvalymui. Nenaudoti kitų tirpalų, nes jie gali pašalinti blizgesį nuo nagų arba blizgesys dings vos po kelių dienų!
5. Jei gelinis lakas ‘atšoka’ nuo nago, tai greičiausiai produktas t. y. gelinis lakas pateko ant odelių aplink nagus. Jeigu gelinis lakas ‘atšoka’ nuo nago ir yra minkštas, tai rodo, jog UV lemputės lempoje, kurioje džiovinami nagai, yra nusilpusios. Prisiminkite: UV lemputės neužgęsta, jos šviečia, tačiau netenka galingumo, silpsta. UV lemputes reikia keisti kas 6 mėnesius (jei UV lempa naudojama kiekvieną dieną) arba kas 8 mėnesius (jei UV lempa naudojama rečiau). NUSILPUSIOS UV LEMPUTĖS – DAŽNIAUSIAI PASITAIKANTI GELINIŲ LAKŲ NESILAIKYMO ANT NAGŲ PRIEŽASTIS! Jei UV lemputės nusilpusios, jos išdžiovina tik viršutinį gelinio lako sluoksnį. Nagai atrodo išdžiūvę, tačiau, apačioje, kur gelinis lakas liečiasi su nagu, jis yra minkštas ir labai greitai “atšoka” nuo nago. Šiuo atveju, apie tai, jog nešiosite gelinį laką ant nagų dvi savaites, galite tik pasvajoti!
6. Jeigu gelinis lakas, kuriuo lakuojate nagus pernelyg skystas, tai reiškia, kad produktas per daug įkaito. Šiuo atveju reikėtų leisti produktui pastovėti vėsioje patalpoje ir tik tuomet lakuoti.
7. Jeigu gelinis lakas pernelyg tirštas, tai reiškia, kad produktas per daug atvėsęs. Leiskite produktui pastovėti kambario temeratūroje arba patalpinkite buteliuką į šiltą vandenį ir palaikykite tol, kol pasieks reikiamą konsistenciją.
8. Dažna problema lakuojant su geliniais lakais yra ta, jog gelinis lakas ‘susiraukšlėja’ nykščio kraštuose. Tam, kad gelinio lako sluoksnis tolygiai padengtų nagą, nykštį privaloma lakuoti ir laikyti po UV/LED lempa atskirai nei kitus pirštus. Tokiu būdu išvengsite produkto nutekėjimo į kraštus.
Akivaizdu, kad gelinis lakas ant Jūsų nagų yra patogu, gražu ir greita! Tačiau taip pat akivaizdu, kad nėra taip paprasta ir lengva jį naudoti, kad reikia nemažai žinių, kad geliniu laku nusilakavusieji imtųsi visų apsaugos priemonių, o gelinį laką lakuojantys, laikytųsi visų privalomų reikalavimų. Kaip ir kiekviena grožio procedūra, gelinis lakavimas yra atsakomybė tiek meistrams, tiek jų klientams. Juk gelinis lakavimas tai nėra drabužis, kurį galime apsivilkti ir, jei nepatiko, nusivilkti. Gelinio lako “apsivilkimas” ir “nusivilkimas” gali tausoti ir saugoti arba pažeisti ir silpninti Jūsų nagučius!